ربات تلگرام چیست و چه مزایایی دارد؟

 ربات تلگرام چیست و چه مزایایی دارد؟


 ربات تلگرام چیست و چه مزایایی دارد؟

 

 طراحی وب سایت طراحی سایت مراکز درمانی طراحی سایت تخت طراحی سایت اختصاصی همان طور که می دانید تلگرام یک اپلیکیشن موبایلی است که به شما امکان گفتگوی رایگان را می دهد. این اپلیکیشن به عنوان محبوب ترین سرویس چت و گفتگوی آنلاین شناخته شده و کمتر کسی را می توان یافت که با این اپلیکیشن آشنا نباشد.

 ربات تلگرام چیست؟

در یک تعریف کلی می توان گفت ربات یک ماشین است که می تواند مجموعه کارهای پیچیده ای را به صورت خودکار انجام دهد.

ربات تلگرام یک نوع حساب کاربری است که برای ارسال و دریافت اتوماتیک پیام طراحی شده است. کاربران می توانند با ارسال دستورات مختلف بارربات های تلگرام در ارتباط باشند. این ارتباط می تواند در یک مکالمه شخصی و یا در یگ گروه ایجاد شود. با استفاده از ربات تلگرام می توان بدون نیاز به حضور نیروی انسانی و در هر ساعتی از شبانه روز به درخواست های مختلف کاربران پاسخ داد. 

 چگونه می توانیم یک ربات تلگرام بسازیم؟

برای ساخت ربات تلگرام باید دو پیش نیازداشته باشید:

 1- داشتن دانش لازم جهت برنامه نویسی

 2- داشتن سرور قوی برای میزبانی از ربات

 

 کاربرد ربات تلگرام

ربات های تلگرام می توانند هر کاربردی داشته باشند. در اینجا به برخی از کاربردهای آن اشاره می کنیم:

ارتباط با وب سایت: ربات تلگرام می تواند فعالیت های شما را بهینه کند و امکانات سایت شما را در بستر تلگرام در اختیار کاربران قرار دهد. ربات تلگرام می تواند اخبار و محتوای جدیدی که در سایت قرار می گیرد را به صورت خودکار برای کاربران ارسال کند.

معرفی کسب و کار: ربات تلگرام می تواند کسب و کار شما را به کاربران زیادی معرفی کند. شما می توانید خدمات خود را به صورت دسته بندی شده برای مخاطبان خود ارسال کنید و امکان جستجو در آنها را به مخاطبان خود بدهید.

ساخت بازی های فکری: ارتباط شما با ربات تلگرام این قابلیت را ایجاد می کند که به سرعت پاسخ های کاربران را تحلیل کرده و نتایج متناسب با آن را برایشان ارسال کنید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد بازی های گوناگونی طراحی کنید.

ابزارهای کاربردی: ربات تلگرام می تواند هر نوع کاربردی داشته باشد و شما هستید که کارایی آن را برنامه ریزی می کنید. دریافت نرخ ارز، اخبار روز، اطلاعات هواشناسی، تفریح و سرگرمی نمونه های از کاربرد تلگرام است.

 

 تفاوت ربات تلگرام با افراد

ربات ها آخرین زمان آنلاین بودن را ندارند و همیشه عبارت bot برای آنها نمایش داده می شود.

در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.

ربات های تلگرام هرگز غیرفعال نمی شوند.

ربات ها فضای محدودی برای ذخیره سازی دارند.

ربات های تلگرام نمی توانند شروع کننده مکالمه با کاربران باشند.