تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست؟

 تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست؟


 تفاوت وبلاگ و وب سایت در چیست؟

 

 طراحی سایت اختصاصی طراحی سایت خبری طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت بیشتر افراد در مورد تفاوت وبلاگ و وب سایت اطلاع چندانی ندارند و نمی توانند انتخاب درستی داشته باشند. در کل می توان گفت که شباهت های زیادی بین این دو وجود دارد اما تفاوت هایی نیز دارند اما در حال حاضر توجه داشته باشید که چه وب سایت داشته باشید و چه وبلاگ مهمترین مسئله جذب بازدید کننده است. پس همیشه باید محتوا و مطالب مناسبی در وبلاگ یا وب سایت خود منتشر کنید تا بتوانید بازدید کنندگان بیشتری را از طریق موتورهای جستجو جذب کنید.

 وب سایت

وب سایت جایگاهی در اینترنت است که در آن می توانید اطلاعاتی در مورد سازمان ها، شرکت ها و یا افراد به دست آورید. وب سایت پویایی است که متعلق به اشخاص است و دربرگیرنده اطلاعاتی در مورد موضوع یا موضوعات گوناگون است.

 وبلاگ

وبلاگ نیز محلی است که در آن می توان یادداشت های خود را برای عموم به نمایش گذاشت. البته باید این نکته را به یاد داشته باشید که در وبلاگ تنها می توان یادداشت را ذخیره کرد برخی از افراد از دنیای مجازی برای معرفی خود و یا خدمات خود استفاده می کنند. حال برای دسترسی به فضا برخی دارای وب سایت و برخی دارای وبلاگ هستند.

 تفاوت وب سایت و وبلاگ

می توان گفت که وبلاگ ها بسیار فعال تر از وب سایت ها هستند و تفاوت اصلی آن ها در میزان روزآمد شدن است. برای ایجاد تغییرات و به روز کردن آن ها نیاز نیست که حتما کدهای HTML را تغییر دهید اما برای به روز کردن وب سایت ها تغییر این کدها و همچنین داشتن اطلاعاتی در این زمینه ضروری است. می توان گفت که وبلاگ ها با سرعت و سهولت بیشتری نسبت به وب سایت ها به روز می شوند. در وبلاگ ها از پست استفاده می کنیم اما در وب سایت ها، صفحه است.

وبلاگ ها دارای یک قابلیت جذاب به نام تاریخ هستند که به پست ها چسبیده اند. در وبلاگ ها پست ها به ترتیب تاریخ مرتب می شوند و به تدریج وارد آرشیو می شوند. برای جستجو در داخل وبلاگ ها می توان از طریق آرشیوهای تاریخی در داخل وبلاگ اقدام نمود.

در وب سایت ها مطلب جدیدی که به سایت اضافه می شود بسته به نظر مدیر سایت در هر جایی از سایت می توانند قرار گیرند و جدیدترین مطلب سایت را نیز از آخرین تاریخ روزآمدسازی سایت به دست آورد.

 

 ویژگی های مهم در وبلاگ ها

رایگان بودن

عدم پیچیدگی و نیاز به دانش برنامه نویسی

امکان آرشیو مطالب

ارائه مطالب با فرمت های مختلف عکس، صوت، فیلم و...

 

 

 معایب وبلاگ ها

ارسال مطلب در زمان های مشخص

سرویس وبلاگ ها با کندی مواجه هستند

وجود تبلیغات زیاد در وبلاگ

ارتباط با خوانندگان وبلاگ سخت و وقت گیر است

امکان آپلود وجود ندارد

امنیت پایینی دارند

 

 مزایای وب سایت ها

در دسترس بودن مشخصات محصولات در اختیار بازدیدکنندگان

امکان تبلیغات حرفه ای در دنیا

انجام دادن فعالیت در سریع ترین زمان

کسب درآمد از طریق تبلیغات برای دیگران

گرفتن نظرات و انتقادها از سراسر دنیا

تبلیغات با هزینه کم تر

آموزش تخصصی افراد در زمینه های مختلف