اقدامات لازم جهت افزایش ترافیک سایت

 اقدامات لازم جهت افزایش ترافیک سایت


اقدامات لازم جهت افزایش ترافیک سایت

 

 سئو کلاه سفید طراحی سایت تهران طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت اختصاصی امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمام کسب و کارها به طراحی سایت روی آورده اند و حتی رقابت در عرصه کسب و کارها به فضای آنلاین نیز کشیده شده است. به همین دلیل افزایش ترافیک سایت به هدف اصلی رقابت در کسب و کارها تبدیل شده است. در واقع ترافیک سایت به معنی میزان بازدید سایت است و هرچه ترافیک سایت بیشتر باشد به این معنی است که کاربران بیشتری از سایت شما بازدید کرده اند.  

هدف شما از طراحی سایت، افزایش فروش محصولات و خدماتتان است، بنابراین نیاز دارید که مشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید تا فروش شما افزایش یابد. افزایش ترافیک سایت زمانی می تواند برای سایت شما مفید باشد که ترافیکی هدفمند باشد و بتوانید ترافیک سایت خود را به مشتریان بالقوه و بالفعل تبدیل کنید. 

 روش های افزایش ترافیک سایت

بالا بردن ترافیک سایت امری زمان بر بوده که ممکن است ماه ها به طول انجامد. زمان محقق شدن این هدف به تعداد رقبا و میزان فعالیت آن ها بستگی دارد. در اینجا به برخی از راهکارهای مؤثر و کارآمد در این زمینه اشاره می کنیم که با استفاده از این روش ها دیگر دغدغه مجازات گوگل و موتورهای جستجو را نخواهید داشت.

 

 تولید محتوای مناسب و مرتبط

تولید محتوای مناسب یکی از مهم ترین ارکان ماندن در کورس رقابت با رقبای سایت می باشد. با تولید محتوای مناسب می توانید اعتبار سایت خود را کم کم بالا بیاورید و بالا آوردن ترافیک سایت را ممکن سازید. محتوای تکراری و کپی شده به سرعت توسط گوگل شناسایی می شود ومنجر به مجازات می شود. استفاده از محتوای بی کیفیت که صرفا جهت بالا رفتن ترافیک سایت استفاده می شود تأثیر مثبتی در بهبود رتبه سایت نخواهد داشت.

 

 با سایت ها و وبلاگ های دیگر در ارتباط باشید

ارتباط با سایت ها و وبلاگ های دیگر می تواند برای طرفین مفید باشد. کامنت گذاشتن در سایت های دیگر می تواند بازدید کنندگان سایت را به سایت های دیگر بکشاند و باعث افزایش ترافیک سایت شود.

 

 استفاده از شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می تواند راه ارتباطی خوبی برای راه یافتن مخاطبان به سایت شما باشد. در کل لینک دهی یا لینک سازی یکی از مؤثرترین راه های اعتبار بخشیدن به سایت است. اگر لینک سازی مؤثر واقع شود و بازدید کنندگان بیشتری را به سایت شما بکشاند تأثیری مضاعف خواهد داشت. گوگل نیز اهمیت شبکه های اجتماعی را درک کرده و به همین دلیل در الگوریتم های خود شبکه های اجتماعی را ملاک قرار داده است.

 

 استفاده از طراحی سایت ریسپانسیو

سایت شما باید در تمامی مرورگرها قابل نمایش باشد. طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنشگرا به شما کمک می کند تا تا سایت خود را برای تمامی دستگاه ها سازگار کنید. امروزه کاربران علاوه بر دسکتاب، از تبلت و موبایل نیز برای وبگردی استفاده می کنند.

 

 اشتباهات رایج برای بالا بردن ترافیک سایت

1.      گرفتن بک لینک از سایت های نامعتبر

2.      آپدیت نکردن مطالب سایت

3.      عدم درج آدرس سایت در مراجع و فهرست های آنلاین

4.      استفاده از قالب های آماده به جای طراحی سایت