چگونه می توانیم در صفحه اول گوگل دیده شویم | سئو | طراحی سایت کاپ

چگونه می توانیم در صفحه اول گوگل دیده شویم | سئو | طراحی سایت کاپ


 

چگونه می توانیم در صفحه اول گوگل دیده شویم | سئو | طراحی سایت کاپ

 

تا به امروز میلیون ها یا شاید میلیاردها سایت و وبلاگ در اینترنت برسر جایگاه بالا در گوگل به رقابت پرداخته اند. بهتر است بدانید تنها طراحی سایت کافی نیست بلکه باید در در موتورهای جستجو از رتبه بالایی برخوردار باشید تا کاربران بیشتری جذب سایت شما شوند. کسب رتبه ای بالا در موتورهای جستجو کار بسیار دشواری می باشد و کسانی در این راه موفق می شوند که به قوانین و عملکردهای گوگل آشنایی داشته باشند و خود را با آن سازگار کنند. معیار گوگل برای ارزیابی سایت، لینک ها، اسم ها و اعتبار سایت نزد دیگر سایت ها و صفحات در اینترنت می باشد که بر اساس رنک بازدیدکنندگان و تعداد آن ها، میزان اهمیت سایت شما مشخص می کنند. گوگل تقریبا چند ماه یک بار در اینترنت جستجو می کند و نمره صفحات را کم یا زیاد می کند که همین امر باعث می شود ارزیابی سایت ثابت نباشد.

همان طور که گفتیم گوگل چند ماه یک بار سایت های موجود را رتبه بندی می کند و بسیاری از سایت ها ممکن است با کاهش رتبه مواجه شوند. شرکت طراحی سایت کاپ در این مقاله تکنیک هایی برای جلوگیری از کاهش رتبه و کسب امتیاز بیشتر معرفی می کند:

متنوع بودن لینک های ورودی

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن سایت خود را به دیگران معرفی کنید این است که سعی کنید لینک سایت خود را در سایت ها و وبلاگ های دیگر منتشر کنید یا سعی کنید توسط سایت های دیگر به سایت شما لینک داده شود. یهتر است لینک شما یک سویه باشد و فقط دیگران به سایت شما لینک دهند تا رتبه سایت شما افزایش یابد زیرا نرم افزارهای اینترنتی این گونه محاسبه می کنند که هرچه به یک صفحه بیشتر لینک داده شود آن صفحه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نباید این نکته را فراموش کرد که تلاش برای افزایش رتبه سایتی بدون محتوا یا محتوای بی ارزش، کار بیهوده ای است و آنچه به بالا رفتن رتبه سایت شما کمک می کند ارزش و میزان محتوای سایت شما می باشد.

 

استفاده از سایت ها و وبلاگ های با رتبه بالا

اگر می خواهید در سایت های دیگر لینک سایت خود را منتشر کنید بهتر است از سایت ها یا وبلاگ هایی استفاده کنید که رتبه بالایی در گوگل دارند. سعی کنید لینک سایت خود را در سایت های خبری با رتبه بالا منتشر کنید یا می توانید مقالات سایت خود را در سایت های با رتبه بالا ارائه دهید تا تأثیر مناسبی در افزایش رتبه سایت شما داشته باشد.

 

انتخاب نام مناسب برای دامنه

بهتر است از یک نام کوتاه برای دامنه یا همان آدرس اینترنتی وب سایت یا وبلاگ خود استفاده کنید زیرا کاربران نام های کوتاه را بیشتر به خاطر می سپارند. البته این نکته را فراموش نکنید که نام های کوتاه اثر غیرمستقیمی بر سایت می گذارند. برای انتخاب نام دامنه خود بهتر است از کلمات لاتین استفاده کنید زیرا استفاده از کلمات فارسی با حروف انگلیسی به شدت باعث کاهش رتبه سایت می شوند.

 

استفاده از کلمات کلیدی مناسب

بهتر است از استفاده صحیح از کلمات کلیدی غافل نشوید. هرچند وقت یک بار کلمات کلیدی سایت خود را بررسی کنید و اگر مشکلی دیدید تصحدیح نمایید. بهتر است به صورت یکباره تمام کلمات کلیدی سایت را بررسی نکنید زیرا تغییر یکباره کامل کلمات کلیدی می تواند تأثیر مخربی بر سایت شما بگذارد.

 

اهمیت وبلاگ نویسی در سایت

مطالب و محتوایی که در وبلاگ سایت ها نوشته می شوند از اهمیت بالایی برخوردار می باشند. مطالب مناسب در سایت ها علاوه بر اینکه تأثیر خوبی در افزایش رتبه در موتورهای جستجو دارد بلکه باعث ایجاد ارتباط بهتر با مشتری می شود.

برای آشنایی با ایجاد محتوای مناسب می توانید چند نکته مهم در تولید محتوای وب سایت را مطالعه نمایید.

 

لینک خود را ثبت کنید

لینک سایتتان را در سایت های دیگر که قسمت ثبت لینک دارند ثبت کنید. برخی از وبلاگ ها و وب سایت ها به صورت عمومی، موضوعی و... لینک سایت شما را به صورت رایگان ثبت می کنند. مهم نیست وب سایت انتخابی شما مخاطب داشته باشد یا نه، ثبت لینک سایت شما، یک لینک به شماره لینک های شما در صفحه موتورهای جستجو اضافه می کند.

 

هر لینکی رتبه سایت شما را افزایش نمی دهد

با بالا رفتن تعداد لینک های شما، رتبه سایت شما افزایش نمی یابد بلکه زمانی رتبه سایت شما افزایش می یابد که تعداد نمایش مطالب سایت شما، در نتایج جستجوی گوگل بالا رود و مخاطبان زیادی بر روی لینک سایت شما در گوگل کلیک کنند.

 

خودتان به سایت خودتان لینک دهید

می توانید در سایت خود به مقالات خود چند بار لینک دهید یا می توانید عناوین مقالات سایت خود را درج کنید و به آن ها لینک دهید.