نقش انیمشن در طراحی سایت

نقش انیمشن در طراحی سایت


نقش انیمشن در طراحی سایتطراحی سایت حرفه ای طراحی سایت دانشگاهی طراحی برنامه موبایلهنگامی که انیمشن ها پا به عرصه طراحی سایت شدند تنها به عنوان یک جلوه گرافیکی محسوب می شدند و فقط برای سرگرم کردن کاربر استفاده می شدند و هیچ کاربرد دیگری در طراحی سایت نداشتند.

به مرور زمان و با پیشرفت دنیای وب و همچنین با دسترسی بهتر و سریعتر به اینترنت، انیمشن ها به یک عنصر اساسی در طراحی وب سایت تبدیل شدند و علاوه بر زیبایی وب سایت در افزایش میزان سود وب سایت نیز تأثیرگذار می باشند و نبود آن درسایت ها باعث می شود سایت شما قدیمی و بدون استفاده به نظر آید.

 

انیمیشن در طراحی سایت چگونه عمل می کند؟

انیمیشن در طراحی سایت بازخورد بصری را می تواند بهبود بخشد و برای ارتباطات بعدی راهنمای خوبی می تواند باشد.

ایجاد انیمیشن در طراحی سایت انتقال منطقی فضایی بین صفحات در سایت ایجاد می کند و به کاربران کمک می کند رابطه کاربری را بهتر درک کنند.

هر چقدر انیمیشن جذاب تر باشد کاربران بیشتری را به خود جذب می کند و کاربران می توانند ارتباط بهتری با سایت برقرار کنند.

ایجاد انیمیشن در طراحی سایت باعث ایجاد اثر متقابل و خلق یک اثر محرک تصویری می شود که باعث می شود کاربران اطلاعات و تغییرات جدید را بهتر درک کنند.

 

کاربرد انیمیشن در طراحی وب سایت و روش های بکارگیری:

کاربرد انیمیشن در نوار بارگذاری

انیمیشن این کاربرد را دارد که میزان پیشرفت یک فرآیند را به صورت خطی نشان دهد. استفاده از یک نوار بارگذاری یکی از متداول ترین کاربردهای این نوع انیمیشن می باشد که می توانید از انیمیشن های جذابی برای این فرآیندها استفاده کنید.

کاربرد انیمیشن در ساختاربندی نمایش اطلاعات

نمایش اطلاعات به این معنی است که بارگذاری آن در صفحات چگونه باشد و این حس را در کاربرد ایجاد می کند که اطلاعات در صفحه به تدریج و به ترتیب بارگذاری خواهند شد و این حالت نسبت به اینکه اطلاعات یکباره اجرا می شوند حس بهتری را به کاربر خواهد داد.  

استفاده از افکت ها در طراحی

همان طور که می دانید در موبایل اشاره گر موس وجود ندارد و به همین علت از افکت hover در اپلیکیشن های موبایل نمی توان استفاده کرد. به همین دلیل عناصری مثل دکمه ها تعاملی هستند و باید قبل از اینکه روی آن ها کلیک شود تعاملی بودن خود را نشان دهند.

جذب کردن کاربران

همان طور که می دانید چشم انسان جذب عناصر بصری خواهد شد از این رو می توانید از انیمیشن به عنوان یک ابزار محرک برای جلب توجه بازدیدکنندگان استفاده کرد.

 

مطالب دیگر در ارتباط با انیمیشن را در اصول طراحی تصاویر متحرک یا GIF مشاهده کنید.