سئو کلاه سیاه چیست؟ و چند تکنیک خطرناک در آن

سئو کلاه سیاه چیست؟ و چند تکنیک خطرناک در آن


سئو کلاه سیاه چیست؟ و چند تکنیک خطرناک در آن

 

 طراحی سایت اختصاصی طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت خبری سئو کلاه سیاه به روش هایی غیر اصولی بالا آوردن وب سایت در موتورهای جستجو گفته می شود که ریسک بالایی دارند و ممکن است وب سایت را دچار مجازات های موتور جستجو نمایند. استفاده از روش های سئو کلاه سیاه سایت را زودتر به نتیجه می رساند اما ممکن است در آینده وب سایت از نتایج جستجوی موتورهای جستجو حذف گردد.

 سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه بر رشد سریع وب سایت تأکید دارد و توجهی بر میزان رضایت کاربر ندارد. هدف از استفاده از سئو کلاه سیاه کسب جایگاهی بهتر ولی غیر واقعی است و تلاش می کند از نقاط ضعف گوگل در تشخیص صفحات بهتر استفاده شود.

تکنیک های سئو کلاه سیاه مدام در حال تغییر و بروزرسانی است و هر زمانی که گوگل راه حلی برای شناسایی این سایت ها پیدا می کند روش های جدیدی پیدا می شوند. با استفاده از روش سئو کلاه سیاه شما بسیار سریع رشد خواهید کرد اما جایگاه شما بسیار لغزنده است و هر لحظه ممکن است توسط گوگل جریمه شوید و از لیست نتایج حذف شوید.

 

 


چند تکنیک خطرناک سئو کلاه سیاه

1- خرید بک لینک

بیشت افراد برای اینکه زودتر در نتایج جستجوی گوگل دیده شوند و لینک های بیشتری دریافت کنند اقدام به خرید بک لینک می کنند. این روش یکی از خطرناک ترین تکنیک های سئو کلاه سیاه است که متأسفانه سایت های بزرگ نیز از این روش استفاده می کنند و گوگل با افرادی که می خواهند که با دور زدن قانون، سایت خود را بهینه کنند و به نتیجه برسانند شدید برخورد خواهد کرد.

2- استفاده از محتوای تکراری

همان طور که خیلی از افراد میدانند، محتوا پادشاه سایت است. یکی از ارزانترین و راحت ترین روش برای افزایش رتبه سایت، تولید محتوای ناب است. موتورهای جستجو به محتوای ناب و با کیفیت، ارزش می دهند و استفاده از محتوای تکراری را بدترین نوع سئو کلاه سیاه می دانند. با بازاریابی محتوا و تولید محتوایی با ارزش به سایت خود ارزش دهید.

 3- پنهان سازی متن

پنهان کردن متن یکی از بدترین تکنیک هایی است که آن را به عنوان سئو کلاه سیاه می شناسند. در این تکنیک، مدیر سایت یا مسئول تولید محتوا، متنی را تولید می کردند که برای کاربران قابل نمایش نبود و فقط موتورهای جستجو می توانستند آن را مشاهده کنند. اما امروزه دیگر موتورهای جستجو متوجه این موضوع شده اند و سریع سایت را جریمه می کنند.

 4- استفاده از کلمات کلیدی زیاد

استفاده از این تکنیک قبلا بسیار کاربردی بود اما امروزه علاوه بر اینکه کاربردی ندارد بلکه جریمه هم خواهد شد. گوگل برای هر کلمه کلیدی یک چگالی مصرف تعیین می کند که بین یک تا سه درصد در هر صفحه می باشد. به کار بردن بیش از حد، باعث می شود گوگل فکر کند شما قصد دارید تمام ترافیک را به سمت خود جذب کنید و هیچ محتوای با ارزشی ندارید به همین دلیل سایتتان را جریمه خواهد کرد.

 5- گزارش تخلف رقبای خود

بسیاری برای اینکه رقبای خود را پایین بیاورند دست به کار اشتباهی مانند ریپورت یا گزارش آنها می زنند که این کار چندان خوب نیست و گوگل حتی ممکن است شما را نیز Deindex کند و دیگر شما را از ایندکس شدن محروم کند.

 

 چرا نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کرد؟

استفاده از سئوی کلاه سیاه در جهان واقعی یک کار غیر قانونی نیست اما بر خلاف قانون است. اگر در گروه خلافکاران سئو کلاه سیاه باشید باید منتظر مجازات های سنگین گوگل نیز باشید. مجازات شدن توسط موتورهای جستجوی گوگل چند دستاورد دارد:

باعث می شود رتبه سایت شما در نتایج موتورهای جستجو بسیار کاهش یابد

وب سایت شما ممکن است به طور کامل حذف شود

ممکن است دامنه وب سایت شما به طور کامل از کنترل خارج شود