رازهایی در ایجاد طراحی سایت حرفه ای

رازهایی در ایجاد طراحی سایت حرفه ای


 
رازهایی در ایجاد طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت ارزان طراحی سایت فروشگاهی تصور کنید وارد یک کسب و کار جدید شده اید و به اندازه کافی در آن حرفه ای هستید اما برای معرفی کالا و خدمات ویترین مناسبی ندارید. شما هرچقدر هم که در کسب و کار خود حرفه ای باشید باز هم به یک ویترین برای معرفی و ارائه محصولات خود لازم دارید. اگر ویترین مناسبی برای معرفی محصولات نداشته باشید همیشه آخر ماه های سختی را پیش رو خواهید داشت. در میان نکات مهم طراحی سایت در اینجا به چند نکته اشاره می کنیم:

 

دسترسی آسان به سایت

یکی از راه هایی که با آن متوجه می شوید آیا سایت شما قابلیت بالایی دارد یا نه این است که ببینید آیا قانون سه ثانیه با وب را گذرانده اید یا نه؟ قوانین سه ثانیه ای با وب که در سال ۱۹۹۰ توسط طراحان وب طراحی شده و به طو گسترده در سراسر جامعه طراحی وب سایت پذیرفته شده است. قانون سه ثانیه ای به این معنی است که وب سایت شما باید حدود سه ثانیه توجه بازدید کننده را به خود جلب کند در غیر این صورت به طور قابل توجهی بازدیدگان سایت را از دست می دهید.

 برای اینکه مطمئن شوید وب سایتتان این آزمون را به خوبی می گذراند یا نه، متن ها را تا حد ممکن روشن کنید تا واضح و قابل درک باشد و از یک گرافیک ساده برای نمایش صفحه استفاده کنید. همچنین می توانید وب سایت خود را با دوستان و خانواده آزمایش کنید تا ببینید چه مدت زمانی لازم است تا با عناصرسایت ارتباط برقرار کنند و به اطلاعات مورد نظر دستیابی پیدا کنند.

 

پیش بینی رفتار مشتریان

ابزارهایی زیادی وجود دارد که برای ثبت وقایع و گرفتن آمار بازدیدکنندگان از آن استفاده می کنند. با این ابزارها می توانید ماندگاری افراد در یک صفحه، عدم علاقه آنان به سایت و رفتار مراجعه کنندگان در سایت را نشان می دهد که می توانید در طراحی سایت حرفه ای خود و یا در بروزرسانی وب سایت از آن اطلاعات استفاده کنید. این محتوا می تواند اضافه کردن و یا حذف کردن یک کالا از سبد محصولات باشد.

 

از طراحی واکنش گرا استفاده کنید

برای برآورده کردن انتظارات در زمینه تطبیق استانداردها می توانید از طراحی واکنش گرا استفاده کنید. این طراحی به شما اجازه می دهد محتوای سایت را از هر صفحه ای از جمله دستگاه های تلفن همراه و کامپیوتر ها مشاهده کنید. سرمایه گذاری در طراحی سایت واکنش گرا نه تنها کاربران با صفحات سایت شما در دستگاه های محتلف ارتباط برقرار کنید بلکه امکان دارد ترافیک موتور جستجو را نیز افزایش دهند.  

 

طراحی مناسب صفحات سایت

صفحات سایت شما باید به گونه ای طراحی شود که کاربران به محض ورود به سایت به حالت سردرگمی دچار نشوند. به عنوان مثال اگر برای مخاطبان خود در سایت امکان انجام خرید را در نظر می گیرید باید تک تک صفحات سایت این قابلیت را ارائه دهند.

 

استفاده از فضایی برای انتقادهای مشتریان

اختصاص دادن یک فضا در وب سایت برای ارسال نظرات کاربران باعث پیشرفت سایت می شود. زیرا کاربرانی که قصد خرید یک محصول از وب سایت شما را داشته باشند با اشتیاق این قسمت را دنبال خواهند کرد.  

 

اولویت بندی سرعت سایت

یکی از جنبه هایی که در هنگام ارزیابی قابلیت های یک وب سایت نادیده گرفته می شود سرعت سایت است. یک روش ساده برای اولویت بندی سرعت سایت این است که مهندسان طراحی سایت روی آن کار کنند. علاوه بر این داشتن یک فرآیند ساده و سریع در پرداخت، کلید افزایش مشتری و بازدید کننده ضروری است. فرآیند پرداخت شما هرچقدر ساده و آسان باشد مشتریان راحت تر و بدون کلافگی قادر به خرید محصول خواهند بود.

 

با این روند رو به رشد خدمات و سرویس های ارائه شده در سایت ها نیز کامل تر ، کاربر پسندتر و متنوع تر شده است. در این بازار که پر از رقبای قدر می باشد تنها وب سایت هایی به موفقیت می رسند که از طراحی سایت حرفه ای برخوردار باشند.


مطالب دیگر در ارتباط با طراحی سایت حرفه ای را در این صفحه هفت اصل مهم در طراحی سایت حرفه ای می توانید مشاهده کنید.