دلایل کاهش رتبه سایت در گوگل و سئو سایت

دلایل کاهش رتبه سایت در گوگل و سئو سایت


دلایل کاهش رتبه سایت در گوگل و سئو سایت

 

 طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت خبری طراحی سایت کاهش رتبه سایت در گوگل موضوعی نگران کننده نیست و در صورتی که دلایل آن را متوجه شوید مشکلی قابل جبران است. در کل سئو و بهینه سازی سایت دارای قواعد خاصی نیست و به صورت مداوم دچار تغییراتی می شود و گوگل به طور مداوم اقدام به هوشمندسازی و بروزرسانی الگوریتم های خود می کند که بر بهبود رتبه سایت تاثیرگذار است.

افزایش بازدیدی که موتورهای جستجو مانند گوگل به سایت ما ارسال می کند یکی از فرصت هایی است که ما می توانیم در تجارت و کار خود از آن برای افزایش درآمد استفاده کنیم. اما اگر این بازدیدکنندگان تنها یک ماه از طریق موتورهای جستجوگر به سایت ما وارد نشوند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آیا این اتفاق به معنای شکست برای ادامه فعالیت و رسیدن به هدف اصلی سایت فرضی ما نیست؟

دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد که گروه طراحی سایت کاپ در این مقاله به مهم ترین دلایل پرداخته است. با آشنایی با این دلایل می توانید از کاهش رتبه سایت خود جلوگیری کنید.

وجود خطا بر روی سایت

وجود خطا در سایت می تواند نارضایتی های زیادی را برای کاربران به همراه داشته باشد و باعث خروج سریع از سایت شود. معروف ترین این خطاها عبارت است از:

لینک های شکسته

مشکلات هاست سایت و سرور

تصاویر دارای ایراد در بارگذاری

خطاهای زیادی وجود دارد که می تواند به علت سهل انگاری برای هر سایتی ایجاد شود و یافتن دلیل آن کاری است که باید زودتر انجام شود.

 

گوگل پاندا و ایجاد محتوای جدید برای سئو

گوگل از الگوریتمی جدید به نام گوگل پاندا برای ارزش گذاری محتوای سایت استفاده می کند که توانایی آنالیز صفحات وب سایت را با تمامی زبان ها به جز کره ای، ژاپنی و چینی را دارا می باشد.

اگر از نوشته های سایت های دیگر در بروزرسانی سایت خود استفاده می کنید و کاهشی را در تعداد بازدیدکنندگان سایت احساس کردید پس الگوریم پاندا سایت شما را به عنوان یک سایت کپی بردار شناسایی کرده است.

 

 مطالب مرتبط: چک لیست های جذاب سئو 2018

جریمه سایت به دلیل استفاده از تکنیک های سئو کلاه سیاه

اکر برای افزایش رتبه سایت خود و افزایش تعداد بازدید کنندگان سایت از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنید گوگل به راحتی این تکنیک ها را می شناسد و ممکن است خیلی زود سایت شما را جریمه کند و سایت شما به کاهش رتبه چشم گیری محکوم شود.  

 

وجود لینک های با کیفیت پایین

گوگل پیشنهاد می دهد که اگر سایت شما توسط لینک هایی صدمه دیده که به طور مستقیم کنترلی بر آن ها ندارید باید تمام تلاش خود را بکنید تا لینک های غیرطبیعی که به سایت شما داده شده است را پاک کنید.

 

پنالتی شدن سایت

پنالتی شدن سایت توسط گوگل می تواند برای ادمین سایت خبر بدی باشد. این موضوع به این معنی است که سایت به علت انجام فعالیت هایی که مخالف قوانین و مقررات گوگل بوده، دچار جریمه توسط گوگل شده و دچار افت رتبه در گوگل شده است.

 

تغییر در لینک های داخلی

لینک های داخلی از دید گوگل دارای ارزش و اعتبار بالایی است و توسط ربات های گوگل مورد بررسی قرار می گیرد. تغییرات بر روی لینک های داخلی سایت می تواند دلیلی بر افت رتبه سایت در گوگل باشد.