آشنایی با اصول مهم در مدیریت طراحی سایت

آشنایی با اصول مهم در مدیریت طراحی سایت


 

آشنایی با اصول مهم در مدیریت طراحی سایت

 

شکل ظاهری وب سایت یکی از دلایل اصلی در دست یابی به موفقیت است. شکل ظاهری وب سایت ها باید با موضوع وب سایت، همخوانی داشته باشد. زمانی که بازدید کنندگان وارد سایت شما می شوند قضاوت اولیه در مورد خدمات شما را از روی ظاهر وب سایت تشخیص می دهند. تکنیک های متعددی برای طراحی وب سایت وجود دارد از جمله جمع آوری اطلاعات اولیه در مورد سایت تا مرحله طراحی، ساخت و راه اندازی سایت و در آخر نگهداری و پشتیبانی سایت.  

در این مقاله سعی داریم جدیدترین روش های طراحی سایت را به شما معرفی کنیم. حال به بررسی چند مرحله اصلی که در طراحی سایت موفق ضروری است می پردازیم:

 

جمع آوری اطلاعات اولیه

مرحله اول در طراحی سایت موفق، تحقیق و جمع آوری اطلاعات است. جمع آوری اطلاعات جهت مشخص کردن هدف سایت و جلب نظر بازدید کنندگان انجام می شود که یکی از مهم ترین مراحل در طراحی سایت می باشد که به کاربران درک درستی از وب سایت و خدمات سایت را ارائه می دهد. مهمرترین اطلاعاتی که جمع آوری می شود:

1- هدف از ایجاد وب سایت: هدف شما از ایجاد وب سایت چیست؟ تبلیغ محصولات، انتشار مقاله و فروش محصول و... ؟

2- محتوای با کیفیت؟ بازدید کنندگان وب سایت شما به دنبال چه چیزی هستند؟ اطلاعات در مورد محصولات، خدمات یا سفارش محصول؟ با تولید محتوای مناسب در سایت می توانید بازدید کنندگان بیشتری را جذب سایت کنید.

3- بازدید کنندگان: آیا مخاطبان خاصی هستند که برای رسیدن به اهداف خود نیاز به توجه آنان دارید؟ خیلی مهم است که مخاطبان خود را بر اساس سلیقه،سن، جنسیت و محل زندگی مشخص نمایید

 

برنامه ریزی وب سایت

در مرحله دوم با استفاده از اطلاعاتی که در مرحله قبل جمع آوری کردیم نوبت به برنامه ریزی و تهیه نقشه سایت (فهرستی از مطالب سایت می باشد که مانند یک راهنما عمل می کند) می رسد. در این مرحله طراح سایت تصمیم می گیرد که از چه فن آوری هایی در جهت ارائه یک طراحی سایت موفق استفاده کند.

 

طراحی وب سایت

بعد از مرحله برنامه ریزی سایت نوبت به طراحی وب سایت با توجه به عملکرد سایت می رسد. مخاطبان هدف در طراحی سایت شما نقش بسیار زیادی دارند. در طراحی سایت بهتر است از لوگوی شرکت خود استفاده کنید تا به تقویت برند خود کمک کنید. در این مرحله طراح وب سایت چند نمونه از طرح های خود را به شما ارائه می دهد یا یک نمونه آزمایشی از طراحی سایت را به نمایش می گذارد. ارتباط و همکاری بین طراح و مشتری به موفقیت بیشتر سایت کمک می کند.

 

کد نویسی و توسعه سایت

در این مرحله نوبت به کد نویسی سایت می رسد و طرح های اولیه را به یک سایت واقعی تبدیل می کند. در این مرحله کارهایی مانند ایجاد منوها، ایجاد وبلاگ، اسلاید شو، معرفی محصولات و...  انجام می شود.

 

آزمایش و تحویل وب سایت

در این مرحله نوبت به نمایش نسخه آزمایشی نهایی سایت می باشد و می توانید تمام قسمت های طراحی شده را مورد آزمایش قرار دهید. اگر خودتان قبلا هاستینگ سایت را خریداری کرده اید می توانید اطلاعات آن را در اختیار طراح سایت قرار دهید.  

 

پشتیبانی سایت و بروز رسانی

در طراحی سایت فقط طراحی و راه اندازی آن کافی نیست و باید به طور مداوم مطالب و محصولات سایت بروز رسانی شود تا به موفقیت سایت کمک کند. همچنین با استفاده از ایجاد محتوای با کیفیت و سئو و بهینه سازی سایت می توانید به بهتر شدن رنکینگ سایت خود کمک کنید.

 

شرکت طراحی سایت کاپ